SIKÇA SORULAN SORULAR ?

VAGOON HOUSE'A GÜNEŞ PANELLERİ EKLENEBİLİYOR MU ?

​​Vagoon House içerisinde bulunan elektrikli aletlerinizden hangilerini güneş panelleri ile çalıştırmak istediğinize göre hesaplanan güneş paneli gücüne göre güneş panelleri konulabilmektedir.

VAGOON HOUSE'U ÇEKMEK İÇİN NASIL BİR ARACA İHTİYACIMIZ VAR ?

Vagoon House; tasarımı ve yapım aşamasında mühendislik kontrolleriyle yapılan ve ağırlığı dengeye alınarak tasarlanmış bir araçtır.Yani Vagoon House'u hareket ettirmek için sadece tekerleklerdeki sürtünme kuvvetini aşmanız gerekir. Binek bir otomobil ile rahatlıkla çekebilirsiniz. Ancak dik rampa ve yokuşlarda 4x4 bir araca ihtiyacınız olacaktır. Uzun yol yapacağınız zaman dört çekeri bulunan bir arazi aracı öneriyoruz.

 

VAGOON HOUSE'TA ISINMAYI NASIL SAĞLIYORSUNUZ ?

Tüm Vagoon House'larda standart olarak uygun BTU'de klima tesisatı uygulanmaktadır. Elektrik ile ilgili sorun yaşamayacağınız yerlerde; klima, elektrikli ısıtıcılar ve elektrikli yerden ısıtmaları kullanabilirsiniz. Elektrik sorunu yaşadığınız yerlerde veya elektrikli ısınmaya alternatif olarak, uygun izolasyon detayları yapıldıktan sonra odun sobaları ve hermetik bacalı propan sobaları sıkça kullanılmaktadır.

 

VAGOON HOUSE'UN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLIYORSUNUZ ?

​​Güvenlik, Vagoon House'u nerede kullanacağınızla ilgili olarak değişebilmektedir. Güvenliğinden şüphe etmediğiniz bir arazide olduğunuzu düşünüyorsanız herhangi bir güvenlik önlemi almak gerekmeyebilir. Ancak talepler doğrultusunda kapı ve pencerelere kepenk sistemleri kurulabilmektedir. Ayrıca cep telefonunun çektiği her yerde kurulumunu sağlayabildiğimiz mobil güvenlik sistemleri; kamera ve siren sistemi ile caydırıcı bir önlem almak da mümkündür.

VAGOON HOUSE'DA YAŞAMAK İÇİN HERHANGİ BİR YASAL İZİN ALMAMIZA GEREK VAR MIDIR ?​​

Vagoon House bir ev/ofis/iş yeri gibi gözükse de aslında plakası,ruhsatı, kara yolları çıkış izinleri bulunan bir araçtır. Ruhsatı olduğundan dolayı aracınızı park edebileceğiniz her yerde yaşayabilirsiniz.

AĞIRLIĞI NE KADAR ?

Vagoon Houselar'ın ağırlıkları modelden modele farklılık göstermekle birlikte 2500-3500 kg aralığında değişmektedir.

 

PİS SU GİDERİ NASIL ÇÖZÜMLENİYOR ?

 Pis su tesisatı; ne kadar süre ve nerede kullanacağınıza göre çeşitlilik göstermektedir;

          

           - Kanalizasyon şebeksinin bulunduğu yerlerde direk olarak, bu şebekeye bağlantı yapılabilir.

           - Uzun süreli konaklamalarda, hazır foseptik çukurları ile çözümleme yapılabilir.

           - Daha mobil olacağınız durumlarda, karavan, tekne vb. araçlarda olduğu gibi pis su tankları konulabilmektedir.

 

Yukarıdaki tüm çözümleri aynı anda barındırılıp, gerekli durumda gereken çözümler uygulanabilir.

 

TEMİZ SU NASIL ÇÖZÜMLENİYOR ?

Temiz su; herhangi bir şebeke bağlantısından direk olarak alınabileceği gibi, talepleriniz doğrultusunda çeşitli hacimlerdeki su depoları eklenebilmektedir.

ALIŞ VE SATIŞINI NASIL YAPIYORUZ ?

Vagoon House ruhsatı bulunan bir araçtır, normal bir araç devrini yaptığınız gibi noterden alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ NE KADAR ?

Vagoon House bir motora sahip olmadığından dolayı MTV'ye tabii değildir. Ancak kara yollarında seyir halinde iken geçerli muayenesinin yapılmış olması gerekir.

VAGOON HOUSE' UN LASTİKLERİNİN BİR ÖZELLİĞİ VAR MI ?

Vagoon House'u taşıyan lastikler her biri 1 ton taşıma kapasitesine ait özel yük lastikleridir.